Food Production Operatives

Recruiter
Anonymous
Location
Swansea (Abertawe)
Salary
7.38 - 7.83 GBP Hourly
Posted
18 Oct 2018
Closes
15 Nov 2018
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Our Client based in Swansea, specialised in manufacture of quality food packs and snack pots is looking for experienced Food Production Operatives.
The Role:
??Making boxes
??Packing
??Palletizing and dispatching
The Candidate:
??An excellent attention to details
??Fit to physical work
??Knowledge of food hygiene and quality procedures, and health and safety guidelines
??Flexible to work on day and/or night shifts
??Availability to work at short notice
These positions are temporary on going.
The hours are 6 am - 6 pm and/or 6 pm - 6 am based on shift rota and daily requirements from the client. You can work part time or full time hours.
If you are interested, please apply online.
Nasz klient z siedzib?? w Swansea, specjalizuj??cy si?? w produkcji wysokiej jako??ci opakowa?? ??ywno??ciowych i przek??sek poszukuje do??wiadczonych pracownik??w produkcji ??ywno??ci.
Zadania:
?? Robienie pudelek
??Pakowanie gotowego produktu
?? Ukladanie produktu na palecie
Kandydat:
?? Doskona??a dba??o???? o szczeg????y
?? Dobra kondycja fizyczna
?? Znajomo???? procedur higieny i jako??ci ??ywno??ci oraz wytycznych dotycz??cych zdrowia i bezpiecze??stwa
?? Zdolny do pracy na zmiany dzienne i / lub nocne
?? Dost??pno???? do pracy w kr??tkim czasie
Godziny pracy: 6 rano - 6 wieczorem i / lub 6 wieczorem - 6 rano w oparciu o codzienne wymagania od klienta. Mo??esz pracowa?? w niepe??nym lub pe??nym wymiarze godzin.
Je??li jeste?? zainteresowany, zg??o?? si?? online